середа, 29 березня 2017 р.

Конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»


24 березня 2017 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась III Науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії», ініціатором і організатором якої виступила кафедра неорганічної хімії вишу. Тематика роботи заходу охоплювала питання навчання хімії в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах, методичної підготовки фахівців-хіміків у класичному університеті, новітніх технологій в хімічній освіті та ін.
У конференції взяли участь вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Львова та області, викладачі, наукові співробітники, аспіранти та студенти ВНЗ з різних регіонів України.
Відкриваючи захід, проректор з наукової роботи ЛНУ Роман Гладишевський відзначив, що природничі науки, а хімія зокрема, залишаються потужним інструментом до створення наукоємних технологій, що вимагає добре підготованих, мотивованих, відповідальних фахівців.
Детальніше на сайті МОН http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini-oblastej/2017/03/27/blogi-z-domashnim-zavdannyam-ta-interaktivne-navchannya
Детальніше на сайті ЛНУ http://www.lnu.edu.ua/v-universyteti-vidbulas-iii-naukovo-metodychna-konferentsiya-suchasni-tendentsiji-navchannya-himiji/
Детальніше Хімічний факультет http://chem.lnu.edu.ua/news/iii_sci_method_conf_report

понеділок, 6 березня 2017 р.

Цікаво про цукор




Цікава наука – українською!



Незвичайний проект організував вчитель однієї з рівненських шкіл, намагаючись вирішити проблему браку якісного наочного матеріалу для своїх учнів.
Віталій Шевчук викладає фізику та астрономію. Без якісного наочного матеріалу тут не обійтись, однак ще рік тому науково-популярних фільмів українською мовою в мережі годі було й шукати.
– Так виникла ідея створення україномовного науково-популярного каналу. Російськомовних каналів є досить багато, у тому числі й таких, що є авторами власних роликів, – розповідає педагог.
Український проект стартував з перекладу та озвучення роликів відомих і популярних у світі каналів: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших. Перші три ролики пан Віталій локалізував разом з дружиною – вдома і у досить спартанських умовах.
– На початку навчального року розповів про ідею своїм учням. Тоді проект отримав назву «Цікава наука», – відзначає Віталій Шевчук. – Проект некомерційний. Відео поширюються на Youtube-каналі проекту згідно принципів Fair Use, що передбачає відсутність монетизації та вказівку на авторів та першоджерела. Згодом плануємо створювати і власний науковий контент для школярів, студентів, учителів та усіх, хто бажає отримувати інформацію про науку українською мовою.
Нині на рахунку проекту 36 перекладених та озвучених або локалізованих відео!
Український контент пропонує найцікавіші відео з тих, що руйнують стереотипи про «нудну науку» та просто пояснюють досить складні наукові питання.

Перейти на сайт Цікава наука!!!

пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Урок - семінар "Лужні метали"

3 березня 2017 року учні 10 класу Розвадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із учителем хімії Лукомською М.Є. провели відкритий урок - семінар "Лужні метали". На цьому уроці школярі об'єднались у три групи: "Літій", "Натрій" та "Калій". Учні розповідали цікаві факти про історію відкриття металів, фізичні та хімічні властивості, застосування та біологічне значення металів, а також працювали в групах над виконанням завдань: "Шифрувальна таблиця", "Діаграми Вена", "Хімічні ланцюги".