Блог учителя хімії Розвадівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Стрийського району Львівської області Лукомської Мар'яни Євгенівни
четвер, 20 липня 2017 р.
неділя, 28 травня 2017 р.
День хіміка 28 травня 2017 року
Саме хімікам жінки повинні бути вдячні за
їх активну участь у створенні незвичайних пральних порошків, нових ліній
косметики.
Звична для нас наука хімія має свій конкретний рік народження – 1661.
Саме в тому році ірландський хімік Роберт Бойль (1627-1691) у книзі
«Хімік-скептик» сміливо і переконливо, для того часу, сформулював
предмет хімії. За його визначенням, хімія – це дослідження складу різних
речовин і пошук нових хімічних елементів.
вівторок, 16 травня 2017 р.
середа, 29 березня 2017 р.
Конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»
У конференції взяли участь вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Львова та області, викладачі, наукові співробітники, аспіранти та студенти ВНЗ з різних регіонів України.
Відкриваючи захід, проректор з наукової роботи ЛНУ Роман Гладишевський відзначив, що природничі науки, а хімія зокрема, залишаються потужним інструментом до створення наукоємних технологій, що вимагає добре підготованих, мотивованих, відповідальних фахівців.
Детальніше на сайті МОН http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini-oblastej/2017/03/27/blogi-z-domashnim-zavdannyam-ta-interaktivne-navchannya
Детальніше на сайті ЛНУ http://www.lnu.edu.ua/v-universyteti-vidbulas-iii-naukovo-metodychna-konferentsiya-suchasni-tendentsiji-navchannya-himiji/
Детальніше Хімічний факультет http://chem.lnu.edu.ua/news/iii_sci_method_conf_report
Детальніше на сайті МОН http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini-oblastej/2017/03/27/blogi-z-domashnim-zavdannyam-ta-interaktivne-navchannya
Детальніше на сайті ЛНУ http://www.lnu.edu.ua/v-universyteti-vidbulas-iii-naukovo-metodychna-konferentsiya-suchasni-tendentsiji-navchannya-himiji/
Детальніше Хімічний факультет http://chem.lnu.edu.ua/news/iii_sci_method_conf_report
субота, 18 березня 2017 р.
четвер, 16 березня 2017 р.
понеділок, 6 березня 2017 р.
Цікава наука – українською!
Незвичайний проект організував вчитель однієї з рівненських шкіл, намагаючись вирішити проблему браку якісного наочного матеріалу для своїх учнів.
Віталій Шевчук викладає фізику та астрономію. Без якісного наочного матеріалу тут не обійтись, однак ще рік тому науково-популярних фільмів українською мовою в мережі годі було й шукати.
– Так виникла ідея створення україномовного науково-популярного каналу. Російськомовних каналів є досить багато, у тому числі й таких, що є авторами власних роликів, – розповідає педагог.
Український проект стартував з перекладу та озвучення роликів відомих і популярних у світі каналів: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших. Перші три ролики пан Віталій локалізував разом з дружиною – вдома і у досить спартанських умовах.
– На початку навчального року розповів про ідею своїм учням. Тоді проект отримав назву «Цікава наука», – відзначає Віталій Шевчук. – Проект некомерційний. Відео поширюються на Youtube-каналі проекту згідно принципів Fair Use, що передбачає відсутність монетизації та вказівку на авторів та першоджерела. Згодом плануємо створювати і власний науковий контент для школярів, студентів, учителів та усіх, хто бажає отримувати інформацію про науку українською мовою.
Нині на рахунку проекту 36 перекладених та озвучених або локалізованих відео!
Український контент пропонує найцікавіші відео з тих, що руйнують стереотипи про «нудну науку» та просто пояснюють досить складні наукові питання.
Перейти на сайт Цікава наука!!!
пʼятниця, 3 березня 2017 р.
Урок - семінар "Лужні метали"
3 березня 2017 року учні 10 класу Розвадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із учителем хімії Лукомською М.Є. провели відкритий урок - семінар "Лужні метали". На цьому уроці школярі об'єднались у три групи: "Літій", "Натрій" та "Калій". Учні розповідали цікаві факти про історію відкриття металів, фізичні та хімічні властивості, застосування та біологічне значення металів, а також працювали в групах над виконанням завдань: "Шифрувальна таблиця", "Діаграми Вена", "Хімічні ланцюги".
понеділок, 20 лютого 2017 р.
20 лютого 2017 року. Майстер-клас
20 лютого 2017 року на базі Миколаївського НВК було проведено семінар-практикум учителів хімії району. Мета семінару: поділитися досвідом, як навчити учнів застосовувати отримані знання в нестандартних ситуаціях. Кузів С. І., методист РМК, звернула увагу вчителів хімії на таких формах професійного навчання, як презентація та майстер-клас, методиці їх проведенню. Федас І.П., учитель хімії Миколаївського НВК, ознайомила вчителів з методикою проведення уроків-проектів, презентувала методичний посібник "Методичні рекомендації щодо створення учнів презентації під час вивчення предмета хімії". У рамках семінару Ленців О.М., учитель хімії Миколаївської ЗОШ №1, Марків В.Ф., учитель хімії Гірського НВК та Лукомська М.Є., учитель хімії Розвадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели майстер-класи, під час яких учителі поділилися досвідом роботи.
вівторок, 14 лютого 2017 р.
Альтернативні періодичні системи хімічних елементів
У 1974 році в університеті штату Алабама (США) була видана книга Е.Мазурса «Графічні зображення періодичної системи протягом ста років», в якій автор описав близько 700 зображень періодичних систем і об’єднав їх в 146 типів. Серед яких є як численні прямокутні варіації, так і інші формати періодичних таблиць, наприклад: коло, куб, циліндр, спіраль, лемніската (вісімка), призма, піраміда, сфера, або трикутник. Такі альтернативи часто розробляються для того, щоб виділити або підкреслити окремі властивості елементів, які не настільки очевидні в традиційних періодичних таблицях. Деякі таблиці розроблені з метою більш наочного уявлення структури електронної або ядерної будови атомів, наприклад, «сходовий» варіант, запропонований Ю.Томсеном (1895) і вдосконалений Н.Бором (1921).). У ній періоди розміщені вертикально, тому їх довжина збільшується зі зростанням числа елементів. Виділено групи елементів з однаковими типами електронних оболонок. Лініями показано зв’язок між головними і побічними підгрупами, які «зрівняні в правах». Однак елементи однієї підгрупи розташовуються не на одній прямій, що незручно для сприйняття.
пʼятниця, 27 січня 2017 р.
Учнівська конференція "Альфред Нобель"
27 січня 2017 року учні 10 класу Розвадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з учителем Лукомською М.Є. провели конференцію "Альфред Нобель - король динаміту, покровитель науки, культури та миру", присвячену 150-річчю винаходу динаміту. З цікавими доповідями виступили: Федорчак Іванна, Грицишин Мирослава, Антонів Андріана, Саварин Вікторія, Цибран Анастасія та Гичка Ліда. Учні ознайомилися з маловідомими сторонами життя і діяльності Альфреда Нобеля, який увійшов в історію людства великим винахідником, покровителем науки, культури та миру. Шведському хімікові Альфреду Нобелю вдалося приборкати нітрогліцерин і отримати динаміт. Його знаменитий заповіт, у якому він залишив гроші на надання премій за досягнення в області фізики, хімії, медицини, літератури і боротьби за мир, – пам'ятник йому та його ідеям.
Підписатися на:
Дописи (Atom)