понеділок, 13 червня 2016 р.

Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі – це техногенна аварія місцевого значення.

Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі – це техногенна аварія місцевого значення. Отруйні сполуки, що утворюються внаслідок горіння сміття, надзвичайно токсичні. Про що нам недоговорюють високопосадовці та державні інстанції, яку саме небезпеку приховує ця пожежа та як люди можуть захиститися – про це та інше в розмові «Вголосу» з хіміком-токсикологом, кандидатом фармацевтичних наук, спеціалістом з токсикологічної хімії, викладачем Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Зофією Кубрак.
http://vgolos.com.ua/articles/himiktoksykolog_pislya_pozhezhi_u_grybovychah_dovedetsya_rozgribatysya_zi_spravzhnoyu_otrutoyu_218757.html

пʼятниця, 10 червня 2016 р.

Вчені рекомендували назви для чотирьох нових хімічних елементів

Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) схвалив назви чотирьох нових хімічних елементів періодичної таблиці Менделеєва.
Зокрема, нещодавно відкриті надважкі елементи рекомендовано назвати на честь Японії, Московської області, американського штату Теннессі і російського вченого-ядерника Юрія Оганесяна.
Таким чином, елементи із номерами 113, 115, 117 і 118 отримають відповідні назви "ніхоній", "московій", "теннессін" і "оганессон".
Усі чотири елементи відкрили ще кілька років тому, проте вченим знадобився час на перевірку даних.
Першовідкривачами елементів 115, 117 і 118 визнана міжнародна дослідницька група, що складається з російських і американських вчених.
Ця група також претендувала на право вважатися першовідкривачем елемента 113, проте в підсумку експерти закріпили це відкриття за японськими вченими.