субота, 30 квітня 2016 р.

Чорнобиль очима дитини

Щороку ми повертаємося пам'яттю і серцем до трагічних подій 26 квітня 1986 року. Чорнобиль – наше лихо, наш біль, наша трагедія, котру ми отримали «у спадок» і яку, на превеликий жаль і сором, змушені будемо передати майбутнім поколінням. Наслідки Чорнобильської катастрофи вражають кожну людську душу. Перебуваючи під враженням побаченого та почутого про Чорнобильську трагедію, учениця 8 класу Рудниківського НВК Щур Анастасія написала вірш "Зона відчуження". Через призму свого чутливого світосприйняття Анастасія спробувала  передати словами емоції, що переповнили її дитячу душу... Вона не поетеса, вона тільки вчиться нею бути... На мою думку, це їй вдається.

Зона відчуження

Притихлий глас птахів і здичавілий сад,
Похилені хрести на видноколі,
Стежки, заховані в примарах диких хащ,
Міста – фантоми в атомнім полоні.

Пожовкле фото на стіні висить
І темні вікна лицезріють в піднебесся,
Бринять слова, несказані ніким,
І кам’яніють у ясирі безголосся.

Життя  розділене частинкою навпіл.
Похмурий дим удосвіта щезає…
У саркофазі тліючих вогнів
Іскра життя у темряві згасає.

Загублені у нетрях каяття
Шукають прощення на вівтарях безсмертя.
І все, що дане Богом, для буття
Стає заручником невидимої смерті.

Якщо ви прочитали цей вірш, то залиште коментар. Я обов'язково передам ваші поради та побажання Анастасії. Вона  дівчинка з особливими потребами, завжди уважна, чуйна, наполеглива в навчанні. Кожне слово надасть їй впевненості в своїх силах...

середа, 27 квітня 2016 р.

Атом може бути різним...

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років від дня, коли сталася наймасштабніша техногенна катастрофа за весь час використання атомної енергетики - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Учні 10 класу Рудниківського НВК  разом із вчителем хімії Лукомською Мар’яною Євгенівною  підготували  інформаційний проект  «Атом може бути різним…». В комп’ютерному класі учениці Богдана Сенишин, Тетяна Сподарик, Ольга Висоцька та Анна Яцишин демонстрували презентації та розповідали  цікаві  факти про  атом,  атомну енергію, радіоактивність та радіацію, радіоактивні елементи. Учні з’ясовували причини та наслідки аварії. Директор НВК  Папуга Ярослав Богданович зауважив, що лихо спричинило масштабне спустошення  та людські страждання, а радянська влада замовчувала масштаби аварії. Це були неприпустимі, легковажні дії керівництва держави. Заступник директора Сподарик  Галина Василівна наголосила, що Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Урятований світ — найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять ліквідаторів аварії,тих, хто ціною власного життя закрив смертоносне дихання атомного реактора. Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.

пʼятниця, 22 квітня 2016 р.