неділя, 31 січня 2016 р.

ПИТИ ЧИ НЕ ПИТИ? У ЛЬВОВІ СТВОРИЛИ ГОРНЯТКО, ЯКЕ ВИЗНАЧАЄ ЯКІСТЬ ВОДИ

Львів’яни Антон Скрипник та Роман Савченко створили горнятко, що визначає якість води, рахує калорії та дезінфікує воду. Співзасновники стартапу – «H2OMetr» познайомились під час навчання на програмі MS in Technology Management у Львівській бізнес-школі УКУ. Саме тут вони зрозуміли, що разом можуть бути ефективною командою. І скористалися шансом створити разом інноваційний продукт, який водночас став їхнім дипломним проектом у LvBS та спільним бізнесом. Отож, що таке «H2OMetr» та «Travel Cup» – читайте далі 

середа, 27 січня 2016 р.

Хімія для дітей

Дитячий портал "Пустунчик" http://pustunchik.ua/ua/online-school/chemistry

Засідання творчої групи вчителів природничого циклу


  Участь у засіданні творчої групи вчителів природничого циклу на базі Миколаївської ЗОШ № 1 (згідно плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Миколаївської РДА) 27 січня 2016р.

вівторок, 26 січня 2016 р.

Нобелівську премію з хімії вручили за дослідження ДНК

Нобелівську премію з хімії між собою розділили швед і два американці.

Нобелівську премію 2015 року з хімії отримали вчені Томас Ліндел зі Швеції, Пол Мондріх зі США і американець турецького походження Азіз Санкар за дослідження процесів відновлення (репарацію) пошкодженої ДНК, говориться в повідомленні на сайті Нобелівського комітету.

Репарація - особлива функція клітин, що полягає в здатності виправляти хімічні пошкодження і розриви в молекулах ДНК, пошкодженої при нормальному біосинтезі ДНК у клітині або в результаті впливу фізичних або хімічних агентів.

Нобелівську премію з хімії присудили за мікроскопи з надвисокою роздільною здатністю

 Нобелівська премія 2014 року в галузі хімії присуджена вченим Еріку Бетцігу і Вільяму Мернеру із США, а також Штефану Хеллен з Німеччини.
        Як оголосив Нобелівський комітет при Королівській академії наук, вони удостоєні високої нагороди за розвиток флуоресцентної мікроскопії зі високою роздільною здатністю.
"За допомогою флуоресцентних молекул лауреати 2014 обійшли межі роздільної здатності. Їх робота підняла світлову мікроскопію на рівень нанорозмірів", - йдеться в супровідному листі Нобелівського комітету.
Ерік Бетціг народився в 1960 році. Він є громадянином США і працює в Медичному інституті Говарда Хьюза. Його колега Штефан Хелль народився в 1962 році в Румунії, є громадянином Німеччини. Хелль керує Інститутом біофізичної хімії Макса Планка. Вільям мірні народився в 1953 році, є громадянином США і працює в Стенфордському університеті.
Нагадаємо, Нобелівська премія з фізики присуджена японським ученимІсаму Акасака, Хіроші Амано і Судзі Накамурі за винахід "блакитних світлодіодів, які дозволили створити яскраві та енергозберігаючі джерела білого світла".

понеділок, 25 січня 2016 р.

Нові хімічні елементи в таблиці Менделєєва


Відкриття чотирьох нових важких хімічних елементів науковцями з Росії, Америки та Японії верифіковано експертами і формально додано до таблиці Менделеєва.

Чотири нові елементи заповнили сьомий рядок таблиці, пише The Guardian.
Востаннє до цього нові елементи були додані у 2011 році (елементи 114 та 116).

Детально   http://life.pravda.com.ua/technology/2016/01/4/205897/

Як потрібно працювати в команді?


Продуктивність і результат роботи команди дуже залежать від того, наскільки люди щасливі. Потрібно пам'ятати, що більшість приходить на роботу з великим бажанням творити, бути оціненими і допомагати іншим. І одна з цілей команди - дати шанс і підтримати кожного в самореалізації.
Чи не так?
http://tenews.te.ua/news_all.php?id=13881